Druk 3D

Prototypy i produkcja seryjna

Druk 3D to nowoczesna technologia pozwalająca precyzyjnie stworzyć dowolne, nawet najbardziej nietypowe elementy z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych.

Technologią druku 3D posługujemy się w zakresie tworzenia prototypów oraz seryjnej produkcji komponentów gotowych do użytkowania.

Za pomocą naszych profesjonalnych drukarek możemy wykonać zarówno wyroby małe, jak i wielkogabarytowe m.in.:

komponenty o wysokiej wytrzymałości dla przemysłu,

złożone moduły konstrukcyjne,

elementy dekoracyjne.

Chcemy, by wszystkie wydrukowane produkty, które trafiają do naszych klientów, spełniały założone wytyczne, dlatego zapewniamy indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Technologia drukowania 3D

Używamy technologii FDM tzn. Fused Deposition Modeling, która polega na wydruku elementów na zasadzie nakładania na siebie cienkich warstw termicznie uformowanego materiału.

Detale powstają w zamkniętej podgrzewanej komorze roboczej, która pozwala uzyskać znakomitą jakość wydruku oraz dokładność wymiarowania, a także zniwelować niedoskonałości, które są typowe dla niskobudżetowych urządzeń.

W druku 3D kluczową rolę odgrywa prawidłowy dobór materiałów, co wpływa na uzyskanie odpowiednich właściwości i parametrów wytwarzanych elementów – elastyczności, wytrzymałości oraz szczegółowości.

Do grupy materiałów, jakie wykorzystujemy w druku FDM należą:

PLA – biodegradowalny, niewydzielający szkodliwych oparów podczas drukowania, o dobrej wytrzymałości na rozciąganie i ściskanie; wykorzystywany do druku prototypów.

Kolory: biały, złoty, czerwony, różowy itp

TPU – strukturą przypomina gumę, odporny na ścieranie; tworzymy z niego m.in. podkładki, elastyczne elementy maszyn, etui.

Kolory: (jak PLA i ABS)

ABS – wytrzymały i o wysokiej twardości, odporny na ścieranie oraz wysokie temperatury, łatwy w późniejszej obróbce; drukujemy z niego obudowy, przyciski, uchwyty itp.

Kolory:

NYLON – PA – charakteryzuje się dużą wytrzymałością, trwałością i rozciągliwością; wykorzystywany do produkcji m.in. prototypów, narzędzi, zawiasów, przekładni

Kolory: (jak PLA i ABS)

PETG – wytrzymały i elastyczny; stosowany w produkcji pojemników, uchwytów, prototypów, elementów dekoracyjnych itp.

Kolory:

Materiały specjalne dekoracyjne – posiadają strukturę np. drewna bądź grafitu.

Dlaczego warto skorzystać z drukowania 3D?

Druk przestrzenny to technologia, dzięki której produkcja elementów jest bardzo elastyczna, ponieważ za jej pomocą można wytworzyć komponenty dla niemal każdej branży. Drukowanie odbywa się bez strat materiałów – nie musimy pozbywać się jego naddatku podczas obróbki elementów.

wszechstronne zastosowanie – możliwość zrealizowania dowolnych projektów: elementów małych po wielkogabarytowe, prostych i skomplikowanych

idealne odzwierciedlenie wymiarów – vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim.

szczegółowość wykonanych komponentów – suspendisse at urna sem tincidunt vehicula, dui quis nulla ante, luctus ullamcorper orci luctus et libero.

możliwość wykonania elementów o różnej strukturze – aenean venenatis eu, luctus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

szybki czas realizacji – cras commodo magna, fermentum neque tristique.

Wszystkie elementy wykonujemy z zachowaniem założonych w projekcie
parametrów oraz poddajemy skrupulatnej kontroli jakości.